ספר ילדים: "לשחרר את אבא" מאת דורון ארז"מוקדש לכל ההורים שעובדים קשה והרבה שעות ועם זאת

לא רוצים להפסיד את הקשר עם הילדים שלהם”


הספר הנ"ל גרם לי לחשוב על היותי ילדה על הרצון העז והתשוקה לבלות כמה שיותר עם אבי. לחכות לו בחלון או להשתוקק שיגיע מוקדם.
ספר מקסים המעורר את כל העובדים שעות מרובות וחוזרים בשעה מאוחרת מהעבודה. אם מרצונם או אם מהצורך לפרנס את משפחתם.
לפעמים אין לנו יכולת לשנות את המצב אבל אנחנו יכולים לחלום בעיניו של ילד לבלות זמן איכות כמה שיותר.

העלילה:
אבא של איתי גיבור העלילה חוזר מהעבודה לאחר שבנו כבר נרדם. איתי, ילד בעל דמיון מפותח, יודע שאבא אוהב אותו מאוד, ולכן מחליט שאבא לא נשאר מרצונו בעבודה עד שעה מאוחרת. 
הוא מחליט שיש מפלצת שלא נותנת לו לחזור בזמן והוא יוצא לשחרר את אבא מהמפלצת.

לָמָה אַבָּא נִמְצָא רַק בַּבּוֹקֶר?" שׁוֹאֵל אִיתַי.

"אֲנִי רוֹצֶה לִהְיוֹת אִיתוֹ,

אֲנִי רוֹצֶה שֶׁיַקְרִיא לִי סִיפּוּרִים,

לָלֶכֶת אִיתוֹ לְגַן הַחַיוֹת,

וְעוֹד הַרְבֵּה דְבָרִים". (מתוך הספר)


איתי מחליט לעשות מעשה: הוא יציל את אביו כמו האביר עם הדרקון ששיחק בבוקר עם הילדים בגן שלו. למעשה ההצלה הוא רותם גם את אימו שיוצאת להגנת האב על כך שהוא עובד קשה לפרנס אותם ואין לו זמן להיות בבית. יחד הם עולים על הדרקון ומגיעים לעבודה של אבא.הילד שמתחפש לאביר, משתמש בחרב ועושה מעשה חשוב – מנתק את כבל המחשב! דבר קטן לכאורה, אך צעד גדול... איתי, שעולמו מורכב מאבירים ודרקונים מגיב לסיטואציה מהחיים דרך סיפורי אגדות שהוא מכיר: אם אביר יכול להציל נסיכה ממפלצת איומה, למה שהוא לא יהיה האביר שיציל את אביו מידי מפלצת העבודה?! המגדל שבו לכודה הנסיכה באגדות הופך בסיפור ל"מגדל זכוכית", אחד מאותם מגדלים מוכרים לנו בנוף התל-אביבי או ברמת גן.

זהו סיפור בעל מוסר השכל חשוב שכל הורה רצוי שיפנים כשיקרא את הסיפור לילדיו. מצד אחד הוא יגלה הזדהות עם האב שעובד קשה לפרנסתו, אך גם ייחשף לזווית ראייה חדשה, לנקודת מבטם של הילדים שלא צריכים לגלות הבנה להיעדר האב מחייהם היומיומיים בגלל עבודה.


הספר מאוד ריגש אותי וגרם לי לחשוב על הבן שלי שמצפה ומחכה כל יום שאביו יחזור מהעבודה. למרות שהוא חוזר בשעות סבירות תמיד קיימת התשוקה להיות עוד ועוד . המחשבה שיש ילדים שמבלים פחות עם אביהם מעוררת בי מחשבה איך הנסיך הפרטי שלי היה מסתדר.
ספר מקסים ומלווה באיורים מתוקים ביותר.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Adbox