בביקורכם בירושלים אל תחמיצו את החוויה - אקווריום ישראל


יום שבת החמימה ארזנו ארוחת בוקר קלילה, הרבה מים קרים ועלינו לירושלים בהרכב משפחתי, למקום ממוזג וחדש בשם האקווריום
האקווריום המרהיב שנפתח לאחרונה בירושלים מאפשר למבקרים "לצלול" למעמקי הים ולהתרשם מאלפי דגים ויצורים ימיים – סוסוני ים, צלופחים, חתול ים, כוכב ים, כרישים,דגי ים סוף צבעוניים, ברקודות, ,מדוזות ואפילו כרישים.
האקווריום, מייסודו של גן החיות התנכ"י , נפתח לאחרונה לאחר ארבע שנות עבודת בנייה מאומצת והשקעה של כ- 100 מיליון ₪ על שם משפחת גוטסמן , פרוייקט מרשים במבנה על שטח של כ- 7 דונם.

בכניסה הילדים קיבלו מדבקות של דגים שהיו צריכים להדביק ולהתאים . 
משם נכנסנו לשביל רגוע, חשוך כולו ויוצר חוויה מיוחדת ומנותקת מהסביבה, כאשר האקווריום מואר החוויה מיוחדת .
הנסיך הקטן בן ה 6 שקיטר שאין לו מה לראות דגים החל להתלהב ולזחול במערות קטנות שאיפשרו לילדים להיכנס לצידו השני של האקווריום.
המסלול ארוך ומשלב בתוכו מבחר הרפתקאות כגון: צפיה בסרטים על דגים, כניסה למערות קטנות גם למבוגרים ובעיקר לקטנים שהתלהבו ולא הפסיקו לזחול שוב ושוב.האקווריום הינו היחיד בעולם העוסק בים התיכון ובים סוף, ומטרתו הראשית היא להביא למודעות את הצורך הדחוף בשמירה על הים ובהגנה על הדגים, האלמוגים, היונקים ובעלי החיים האחרים שבו. אלפי דגים ויצורים ימיים אחרים, אשר הגיעו מלא פחות מ-20 מדינות שונות כמו קניה, אינדונזיה, פורטוגל והולנד.
הגלריה הראשונה היא גלריית ארבעת הימים, בה ניתן לראות נציגות של 4 הימים של ישראל כגון: אלמוגים ודגי דניס. משם ממשיך המסלול לגלריית התגליות: סוסוני ים, אבנונים ועוד בסיום המסלול עברנו ל לעבר המכל הגדול של ים סוף: כוכבי ים , מדוזות, כרישים, סרטנים ועוד'לידיעתכם:
האקווריום בנוי ביבשה כמערכת סגורה. אנשי צוות האתר יוצרים בעצמם את מי המלח, בהתאם לרמת המליחות של הימים השונים, ושומרים לשם כך עשרות אלפי טונות של מלח במחסני המתחם.

"ברוב האקווריומים בעולם המערכות הן סגורות ולא פתוחות אל הים", מוסר שי דורון, מנכ"ל גן החיות התנ"כי והאקווריום. "המים בים מזוהמים מכדי להכניס אותם לאקווריום עם דגים, ולכן לא משתמשים במי ים, כך שלמעשה אין שום משמעות לקרבה לחוף". 


פעילות חינוכית
האקווריום החדש שם בראש מעייניו פעילות חינוכית והעלאת המודעות לנושאי שימור הים, בתי הגידול המימיים ומגוון היצורים המרתקים החיים בו.
כחלק מחוויית הביקור המתוכננת באקווריום – מצוי "קיר המחויבות". קיר המחויבות באקווריום יהווה הבסיס ל"קהילה פעילה" בתחום שימור הים ובעלי החיים הימיים. 
בסיום הביקור הגענו לקיר אינטראקטיבי גדול בו התחייבנו למספר כללים הקשורים לשמירה על הסביבה הימית. על מנת לעלות את המודעות לשמירה על הסביבה הימית בישראל.
הסיור נערך על ידי מדריך כשעה וחצי , לאחר מכן ניתן להמשיך לסייר במקום ולהנות מהחוויה שוב ושוב.


לידיעתכם:
במקום מתחם עם פופים שניתן לשבת להנות ממנוחה קלילה ( אנחנו ישבנו להפסקת כריך )
קפיטריה קטנה לרכישת קפה /קרטיבים וכו'
המקום צמוד לגן החיות התנכ"י ( מומלץ ללכת אליו בימים נעימים ולא חמים מידי )
חניה חופשית בחוץ בביקורכם בירושלים אל תחמיצו את החוויה התיירותית החדשנית והמעניינת ולא רק לאוהבי דגים.
תהנו 💓
מחיר סיור בתקופת ההרצה: 45 ₪ לאדם. משך הסיור כשעה וחצי.
לפרטים והזמנת סיור https://www.israel-aquarium.org.il/

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Adbox