ספר ילדים - גו'ש הפרעוש - ליאור עקירבהספר גו'ש הפרעוש העלה בי זיכרון קטן / גדול אותם רגעים שהייתי במסגרת אומנות שיקומית, קיבלתי מבחר צבעים מקסימים וקנבס להכין יצירה. היה לי תכנון מוכן בראש והתחלתי בעשיה, באותם רגעים הכאב היה מאוד חזק ועשיתי טעות אבל המשכתי והכל התערבב . הפנים היו כעוסות מאוד והמדריכה חייכה אלי כל הזמן שאמשיך ואחשוב על כיוון אחר "את יכולה לצאת מהמסגרת ". היצירה הפכה להיות אחת היצירות היפות שיצאו לי בחיי והגבולות והחסימות היו רק בתוכי . המדריכה ניגשה ואמרה לי " לפעמים יוצאים דברים מדהימים גם שהם לא בגבולות שאנחנו מתכננים"


הספר גו'ש הפרעוש מספר על פרעוש מיוחד וסקרן שחושב אחרת מכולם. 

כָּל הַפַּרְעוֹשִׁים פּוֹחֲדִים לָצֵאת מֵאֶרֶץ עוֹשׁ. ג'וֹשׁ הוּא פַּרְעוֹשׁ מְיֻחָד, נָחוּשׁ וְסַקְרָן, שֶׁחוֹשֵׁב אַחֶרֶת מִכֻּלָּם. הוּא חוֹלֵם לְהַגִּיעַ לָאֲגַם הַמֻּפְלָא, מְקוֹם מוֹצָאָם שֶׁל אֲבוֹת הַפַּרְעוֹשִׁים. ג'וֹשׁ נִתְקָל בְּמִכְשׁוֹלִים וּמֵרֹב פַּחַד כִּמְעַט מִתְיָאֵשׁ, כְּמוֹ כֻּלָּם. כְּשֶׁטְּרַמְפּוֹלִינָה נִכְנֶסֶת לְחַיָּיו, הוּא מִתְמַלֵּא אֹמֶץ וּשְׁנֵיהֶם יוֹצְאִים יַחַד לְמַסָּע מָלֵא הַפְתָּעוֹת...גַּם אֲנַחְנוּ נוֹלָדִים לְתוֹךְ מְצִיאוֹת שֶׁיֵּשׁ בָּהּ גְּבוּלוֹת וַחֲסִימוֹת, אַךְ אִם נֵדַע לַעֲצֹם עֵינַיִם, לַחֲלוֹם, וּלְזַנֵּק בְּאֹמֶץ – מַמָּשׁ כְּמוֹ ג'וֹשׁ – נוּכַל לְגַלּוֹת בְּתוֹכֵנוּ מֶרְחָבִים לְלֹא גְּבוּלוֹת.

הספר מעביר מסר ברור לילדנו " היכולת לראות רחוק, לחלום ולממש" גם אם המשמעות ללכת נגד הזרם לכו אחרי החלומות שלכם.
סיפורו של ג'וש מצליח להעביר את המסר כנדרש. בשילוב חרוזים ואיור חמוד, הוא מציג לילדים כיצד לקבוע מטרות גם אם נראות להם לא אפשריות או לא מוכרות , לחתור למימושן ולהבין שגם אם יש נפילות קטנות זה חלק מהדרך.

כאמא ל 2 ילדים בני 6ו 9 בכיתות קטנות בבית ספר , שמחתי להעביר להם מסר באמצעות הסיפור כי ניתן לעצום עיניים , לחלום , לשאוף , בדיוק כמו גו'ש ואני פה מאחוריהם לעזור להם .


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Adbox