הצגה מדהימה לילדים : גוליבר המשלבת משקפי AR אינטראקטיבים


גוליבר 
(בהשראת הספר "מסעי גוליבר" של ג'ונתן סוויפט) 
בכורה עולמית 
לראשונה בעולם הצגת ילדים בטכנולוגיה (Augmented Reality חדשנית של מציאות רבודההצגה אינטראקטיבית המשלבת ומשתפת את הילדים במהלך גרמה לילדיי להנאה כפולה ביום שבת האחרון. כאשר משקפי AR חיכו להם בכיסא והוסיפו אטרקציה מהנה , משעשעת ומסקרנת גם לילדים וגם למבוגרים.

הקהל צופה בהצגה נהנה מתוכן מעניין והצגה איכותית ובמהלכה משולבת אנימציה עבור הקהל הצופה בעזרת משקפי AR."אין דבר כזה גדול או קטן הכל יחסי. בליליפוט את גדולה ובברובדינגוג את קטנה, אבל בשתי הממלכות את אותה גיל".


ההצגה התקיימה בתיאטרון גשר ומביאה חוויה ראשונה מסוגה בעולם,המשלבת מציאות רבודה Augmented Reality)) עם הופעה חיה על הבמה.
מדובר בפיתוח ישראלי המביא את המציאות הרבודה (Augmented Reality)
לעולם הבמה והתיאטרון ומאפשר לשלב במציאות אנימציה ממוחשבת וחדשנית. דרך משקפי ה- AR יצפה הקהל בשחקנים על הבמה משחקים ופועלים בעולם של אנימציה מרהיבה העולה על כל דמיון.

טכנולוגיה זו מאפשרת להעצים את חוויית התיאטרון באמצעות שילוב של תפאורה ממוחשבת בטכנולוגיה ייחודית, עם אנימציה איכותית המגשימה את החלומות הפרועים ביותר ומשאירה את הצופים פעורי פה. 


ההצגה גוליבר היא פרויקט משותף של תיאטרון גשר וחברת הסטארט-אפ הישראלית אייארשואו (ARshow) www.arshowpro.com שמפתחת פתרונות מציאות רבודה בתוכנה וחומרה עבור הופעות חיות. 

ההצגה גוליבר התקיימה במסגרת סופש ילדים מיוחד של Jaffa Fest-פסטיבל התיאטרון הבינלאומי ביפו שכלל בנוסף להצגה תכנית עשירה לילדים עם מגוון הצגות הילדים המקוריות של תיאטרון גשר:

(Augmented Reality) "רוח התיאטרון" מחזה מקורי של רועי חן בבימויו של אמיר וולף "ומסעות אודיסאוס" מאת רועי חן ובבימויה של שיר גולדברג. בנוסף, במסגרת תכנית הילדים התקיימו מופעי רחוב ואירועים מיוחדים בהם: סבתא פרידה עושה קרקס מאת ובביצוע פיודור מקרוב, סדנת משחקי קנדמה שכללה משחקי רחוב ולהטוטנות בשיתוף מרכז קנדמה הישראלי והפנינג מיוחד לילדים. תוכן ההצגה: 
גוליבר הינו סיפור המתבסס על הספר "מסעי גוליבר"  של ג'ונטן סוויפט, סיפור שמלווה אותנו מהמאה ה-17 עד היום. 
הספר מתאר 4 מסעות של גוליבר לארץ ליליפוט, כאשר כל תושביה עם גמדים קטנים . במסע נוסף לארץ ברובדינגנאד אשר כל תושביה הינם ענקיים.
גוליבר ממחישים את הסיפור באמצעות שילוב של משחק וטכנולוגיה רבודה שהינה משקפי AR.
הסיפור הינו על אבא לילדה ותלמידה בשם כילי , כאשר האב זומן לבית הספר לשיחה עם המורה ובמקביל חבר מהכיתה עם אימו.החבר טוען שגילי משקרת על המסעות שלה וגוליבר האב מוכיח לו שזה אינו שקר ומצרף אותו למסע בעזרת משקפיים מיוחדים. 


ההצגה גוליבר התקיימה במסגרת סופש ילדים מיוחד של Jaffa Fest-פסטיבל התיאטרון הבינלאומי ביפו שכלל בנוסף להצגה תכנית עשירה לילדים עם מגוון הצגות הילדים המקוריות של תיאטרון גשר. 
הפסטיבל מתקיים בין ה-3.5 עד ה-2.6:

משך ההצגה: שעה
חשוב להגיע בזמן ולשמוע את ההסבר על שימוש במשקפיים
מתאימה לגיל 6+ ההצגות הקרובות של גוליבר יתקיימו:

ביום ו' ה-20 ביולי בשעה 11:00
ביום שבת ה-21 ביולי בשעה 11:00
כרטיסים ניתן לרכוש בקופת תיאטרון גשר בטל: 5157000– 03
או באתר תיאטרון גשר-https://gesher.smarticket.co.il/%D7%92%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%91%D7%A8


משתתפים: אלדד פריבס/סשה דמידוב, נטשה מנור, אפרת ארנון, רות סנדרוביץ, אייל אבשין/יונתן לנדסמן ועוד. דמויות מצולמות:אורי יניב, רות רסיוק, פאולו א.מואורה, קארין סרויה, סולו גבע, אלכס סנדרוביץ, אמילי גרנין
במאי: יבגני אריה
מאת נגה אשכנזי


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Adbox