הֶעָנָן שֶׁל גַּיְא | מאת אורית ירקוניהֶעָנָן שֶׁל גַּיְא | מאת אורית ירקוני 


ספר המקסים המלווה באיורים ומתאר סיפור חברות בין ענן לילד עם יצר סקרנות להכיר ולטעום עולמות . הענן משייט לו בשמיים והילד מפתח חברות אמיצה עם הענן.רוֹכֵב לוֹ גַּיְא עַל גַּב הֶעָנָן, רוֹאֶה אֵיךְ בִּנְיַן מְגוּרָיו הוֹפֵךְ קָט-קָטָן.צוֹחֵק לְמַרְאֵה יַלְדּוֹן זְעִירוֹן הָרוֹדֵף אַחֲרֵי כּוֹבָעוֹן פִּצְפּוֹן שֶׁנֶּחְטַף עַל-יְדֵי מַשַּׁב רוּחַ שׁוֹבָבוֹן.אֲפִלּוּ מֵעַל הַסָּפָארִי הוּא מְרַחֵף – רוֹאֶה גִ'ירָפָה גְּבוֹהָה וּפִיל גָּדוֹל מִתְכַּוְּצִים לְגֹדֶל שֶׁל אֲפַרְסְמוֹן.
בספרה, מפגישה אותנו המחברת בחיבור דמיוני וקסום בין ילד בעל דמיון מופלג לבין ענן המשייט לו בשמיים. במסגרת הקריאה לומד הקורא הצעיר כי "דברים שרואים מכאן, לא רואים משם". ובסופו של יום – טוב לשוב הביתה.

וְשׁוּב הִגִּיעַ יוֹם שַׁבָּת, הַהוֹרִים בַּחֶדֶר יְשֵׁנִים, וְגַיְא מְדַמְיֵן אֵיךְ עַל הֶעָנָן שֶׁלּוֹ הוּא רוֹכֵב לַמֶּרְחַקִּים...

מפגשים מרתקים אלו ממחישים לקוראים הצעירים את קיומם של הצרכים השונים המבדילים בין העולמות השונים הדרושים לגיא ולענן – להתפתחותם, ולחיוניותם העצמית.

ספר מקסים עם המון דמיון 

ניתן להשיג את "הֶעָנָן שֶׁל גַּיְא" בחנויות הספרים המובחרות או באתר האינטרנט של ההוצאה - אופיר ביכורים' בכתובת www.ofir.org.il. מחיר מומלץ לצרכן 45 ש"ח.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Adbox