בְּאֶרֶץ לֹא-הוֹגֵן | מאת חגית שני


בְּאֶרֶץ לֹא-הוֹגֵן | מאת חגית שני


לא הוגן צירוף מילים שאני שומעת לא מעט מקרב ילדיי, למה הוא קיבל ואני לא? 

זהו ספרה הראשון של המחברת חגית שני, היא פונה לצעירים מתוך כוונה להמחיש להם את הקול הפנימי שמרגיש תמיד לא מרוצה.בארץ הדמיונית בכָּל מָקוֹם וּבְכָל פִּנָּה נִשְׁמָע קוֹל לֹא מְרֻצֶּה: "זֶה לֹא פֵיר!" "זֶה לֹא הוֹגֵן!" "אֲנִי רוֹצָה" וַ"אֲנִי רוֹצֶה!" וְ"לָמָּה אוֹתִי לֹא לוֹקְחִים?" וְ"לֹא נוֹתְנִים לִי גַּם…" וְ"לָמָּה הוּא קִבֵּל אֶחָד יָפֶה וְלִי יֵשׁ סְתָם…?!"


ספר מרגש ומציג לקוראים הצעירים את הקונפליקט הבסיסי עמו כולנו מתמודדים, וביתר שאת בחיים המודרניים, בין הכרת הטוב וההשלמה העצמית, לבין הצורך הבלתי נגמר בשינויים ובצריכה.

עד אשר מגיע גמד מיוחד, ומרעיף על תושבי ארץ לא הוגן – בעלי החיים – את הגשמת כל מאווייהם. וכחכמה שלאחר מעשה, תוך חריזה קסומה השזורה בין שורות הספר, למד הקורא הצעיר ערכים של הסתפקות והשלמה עם החיים באשר הביאו עמם.אָמְנָם נֶחְמָד לְקַבֵּל כָּל בַּקָּשָׁה, אֲבָל רַק לְרֶגַע קָצָר.
יֵשׁ לָנוּ כָּל מָה שֶׁדָּרוּשׁ, וְהַשְּׁאָר פָּשׁוּט מְיֻתָּר."


סיפור העלילה מציג תמונת ראי קסומה ומחכימה על תפיסת המציאות, ועל ההתמודדות היומיומית עם הרצון "לעוד" מחד, אל מול "הכרת הטוב על הקיים" מאידך, המלווים את חיינו.


ספר מקסים ואני קראתי אותו ל 2 ילדיי ביחד שצחקו והצביעו אחד על השני שהוא תמיד אומר לא הוגן 😅
ניתן להשיג את "בְּאֶרֶץ לֹא-הוֹגֵן" בחנויות הספרים המובחרות או באתר האינטרנט של ההוצאה - אופיר ביכורים' בכתובת www.ofir.org.il. מחיר מומלץ לצרכן 52 ש"ח.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Adbox